KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14367457
*
nr 1436 7457
Wilhelm Tupy
(1875-1972), Österrike
Oljemålning, Signerad, daterad 1917, Kornhamnstorg. Olja på duk, 66x96cm, yttermått inklusive ram: 70x99cm
Kondition: färgbortfall
Wilhelm Tupy, österrikisk bildkonstnär född 1875, död 1972.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 december 2021
kl 20:15:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/12 13:23:12
1
500 kr
5/12 12:55:54
2
600 kr
6/12 19:47:47
3
Vinnande bud
6/12 19:56:28
4
800 kr
6/12 19:56:28
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Wilhelm Tupy
Wilhelm Tupy, österrikisk bildkonstnär född 1875, död 1972.
Läs mer om Wilhelm Tupy
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa gamla stan kornhamnstorg olja olja på duk oljemålning oljemålningar stockholmiana stockholmsmotiv wilhelm tupy österrike österrikiskt österrisk
-
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:23
-
9019 Oljemålning
Claes Caspersson (f. 1953), Sverige. Båt i skärgår..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:52
-
9143 Oljemålning
Einar Kihlman (1912-2001), Sverige. "Brösarp". Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:22
-
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:36
-
9131 Oljemålning
Elisabeth Ekwall, Blomstilleben med petunior. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:11
-
9130 Oljemålning
Elisabeth Ekwall. Signerad, daterad a tergo 2022, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:49
*
Wilhelm Tupy
Kondition: färgbortfall
Wilhelm Tupy, österrikisk bildkonstnär född 1875, död 1972.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Wilhelm Tupy
nr 1436 7457
Wilhelm Tupy
(1875-1972), Österrike
Oljemålning, Signerad, daterad 1917, Kornhamnstorg. Olja på duk, 66x96cm, yttermått inklusive ram: 70x99cm
Kondition: färgbortfall
Wilhelm Tupy, österrikisk bildkonstnär född 1875, död 1972.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 december 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/12 13:23:12 | 1 | 500 kr |
5/12 12:55:54 | 2 | 600 kr |
6/12 19:47:47 | 3 | Vinnande bud |
6/12 19:56:28 | 4 | 800 kr |
6/12 19:56:28 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Wilhelm Tupy
Wilhelm Tupy, österrikisk bildkonstnär född 1875, död 1972.Läs mer om Wilhelm Tupy
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa gamla stan kornhamnstorg olja olja på duk oljemålning oljemålningar stockholmiana stockholmsmotiv wilhelm tupy österrike österrikiskt österrisk
-
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:23 -
9019 Oljemålning
Claes Caspersson (f. 1953), Sverige. Båt i skärgår..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:52 -
9143 Oljemålning
Einar Kihlman (1912-2001), Sverige. "Brösarp". Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:22
-
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:36 -
9131 Oljemålning
Elisabeth Ekwall, Blomstilleben med petunior. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:11 -
9130 Oljemålning
Elisabeth Ekwall. Signerad, daterad a tergo 2022, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:49